Mata treningowa core
  • Nowy
Duża dostępność

Mata treningowa core

Mata Core jest przeznaczona dla sportowców poszukujących dodatkowego elementu wsparcia kręgosłupa podczas ćwiczeń, aby uzupełnić swój protokół funkcjonalnego treningu siłowego.

* najniższa cena z 30 dni przed obniżką 89 zł.

Ilość
89 PLN
Brutto

Zapytaj o produkt

14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 4000 zł

Informacje

 Zwiększone napięcie powierzchniowe oznacza, że sportowcy muszą przykładać większą siłę zewnętrzną, aby wygenerować prawidłowy ruch.

Odpowiednio wyprofilowana pianka idealnie pasuje do krzywizny naszego kręgosłupa i daje solidne wsparcie podczas ćwiczeń. Została stworzona z wysokiej jakości pianki i materiału wierzchniego, który będzie przyjemny podczas użytkowania.

Zanim przejdziemy do przyczyny powstania takiej maty, należy zapoznać się z podstawową anatomią mięśni brzucha. Przednie i boczne mięśnie tułowia działają na wiele sposobów: wspierają narządy brzuszne (to jest to, co trzyma twoje wnętrzności razem), biorą udział w procesie oddychania i zajmują się ruchami tułowia- zginaniem w przód, zginaniem bocznym i rotacją.

Mięsień prosty brzucha jest najbardziej powierzchownym z tych mięśni i łączy klatkę piersiową z miednicą. Jego podstawową rolą jest zgięcie tułowia.

Mięśnie skośne wewnętrzne i zewnętrzne również mocują żebra do miednicy i są odpowiedzialne za rotację i boczne zginanie tułowia. Mięsień poprzeczny łączy żebra z miednicą, ale ma linię aplikacji podobną do pasa balastowego. Włókna biegną poziomo i odpowiadają za kompresję brzucha podczas ruchu.

Podczas wykonywania brzuszków, jak w każdym innym ruchu, konieczne jest, aby nasze ciało poruszało się w pełnym zakresie . Aby uzyskać jak najwięcej profitów z wykonywania „sit ups” , mięśnie brzucha muszą przejść z pozycji maksymalnego rozciągnięcia do pozycji maksymalnego skurczu.

AB Mata sprawia, że mięśnie brzucha poruszają się w pełnym i dostępnym zakresie ruchu. Pozwala na rozciągnięcie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i  powoduje pochylenie do  miednicy do przodu, zapewniając w ten sposób pełny zakres, wydłużenie i mocne skurcze mięśni brzucha.

„Sit ups” to świetne ćwiczenie rozwijające siłę mięśni brzucha, abyś mógł/ mogła zacząć myśleć o przejściu na GHD.

Bez względu na to, czy jesteś zawodowym sportowcem, czy po prostu chcesz zadbać o sylwetkę, oto trzy najważniejsze korzyści płynące z używania maty core.
Największą zaletą korzystania z maty jest to, że uzyskujesz pełny zakres ruchu. Co to znaczy? Mówiąc najprościej, mata pozwala kręgosłupowi i miednicy obracać się do optymalnego poziomu. Oznacza to, że kiedy wykonujesz brzuszki wykorzystujesz całą grupę mięśni do pełnego skurczu od początku do końca.
Wykonując pełny zakres ruchu, wzmacniasz również mięśnie odpowiadające za stabilizację. Jest to szczególnie ważne, ponieważ pomagają one wykonywać inne ćwiczenia. Robiąc wszelkiego rodzaju ruchy np. ze sztangą, czy to przysiady, czy martwy ciąg, silne mięśnie przykręgosłupowe są niezbędne dla ogólnej formy.
Ogromnym problemem dla wielu z nas jest to, że dużo siedzimy w ciągu dnia. Może to powodować problemy z naszymi mięśniami zginaczy bioder. Czy kiedykolwiek zauważyłeś/zauważyłaś, że twoje biodra są spięte i obolałe podczas przysiadów? Dzieje się tak, ponieważ tradycyjne brzuszki mogą powodować dodatkowe napięcie zginaczy bioder. Korzystanie z maty core pomaga skupić i aktywować właściwe mięśnie, co może złagodzić nacisk wywierany na zginacze bioder.

Specyfikacja

Materiał
SKÓRA EKOLOGICZNA
Długość
37 CM
Wysokość
7 CM
Szerokość
30 CM
Producent
STEELSTORM
Nasza strona używa ciasteczek (cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Za pomocą ustawień przeglądarki możesz określić warunki ich przechowywania.